طراحی سایت پزشکی

ساخت سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی برای پزشکان و مراکز پزشکی یک امر ضروری به شمار می رود. این روزها که اینترنت در بخش های مختلف زندگی بشر گسترش پیدا کرده است، همه مشاغل برای این که بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند باید برای خود یک سایت اینترنتی ایجاد کرده و در آن به معرفی خدماتی که ارائه می دهند بپردازند. شغل پزشکی نیز از این قاعده جدا نیست.

آیا واقعاً پزشکان به سایت پزشکی احتیاج دارند؟

طراحی سایت پزشکی برای بسیاری از مشاغل به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. تصور کنید در زمان های گذشته که در مطب تلفن نبود. در این صورت هیچ راهی وجود نداشت که بیماران بتوانند با مطب تماس بگیرند. مگر این که برای کارهای بسیار ساده حتی در حد پرسیدن یک سوال به صورت حضوری به مطب مراجعه کنند. به نظر شما آیا شرایط برای بیماران سخت نبود؟ وب سایت پزشکی در واقع می تواند به عنوان یک ابزار ارتباطی موثر در این دوره و زمانه مورد استفاده قرار گیرد. نقش وب سایت امروز مثل همان تلفن است، البته با امکانات بسیار بیشتر و تعاملی تر بین بیمار و پزشک که می تواند مزایای بسیار زیادی برای طرفین داشته باشد. آیا می دانید چرا طراحی سایت پزشکی برای پزشکان یک ضرورت است؟ چرا پزشکان واقعاً به سایت پزشکی نیاز دارند؟ در جواب باید بگوییم که یک سایت می تواند بستر مناسبی برای معرفی خدمات مطب به بیماران و مراجعه کنندگان باشد. 
این روزها بسیاری از افراد جواب سوالات خود را از طریق اینترنت به دست می آورند. بنابراین با طراحی سایت پزشکی و ارائه اخبار و اطلاعات به روز پزشکی به بیماران و مراجعه کنندگان به سایت، می توان خدمات بسیار ارزنده ای در اختیار آن ها قرار داد. مطمئناً سود این خدمات هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی نصیب شما به عنوان یک پزشک که این سایت را برای مطب یا کلینیک و مرکز درمانی خود طراحی کرده اید، خواهد شد. 
بسیاری از افراد هم با دیدن سایت پزشکی شما و خدماتی که ارائه می دهید، برای درمان خود به مطب یا کلینیک شما مراجعه خواهند کرد. بنابراین می توان گفت طراحی سایت پزشکی در جذب بیمار برای مرکز درمانی شما نیز مفید خواهد بود.

داشتن یک وب سایت پزشکی چقدر اهمیت دارد؟

بسیاری از پزشکان این تصور را دارند که طراحی سایت پزشکی زمانی لازم است که آن ها قصد تبلیغات یا بازاریابی داشته باشند و بخواهند به جذب بیماران بالقوه اقدام کنند. اما باید بگوییم که اهمیت طراحی سایت پزشکی بسیار بیشتر از تبلیغات و بازاریابی است. اگرچه تبلیغات هم یک هدف اصلی طراحی اینگونه سایت ها می باشد، اما ویژگی ها و مزایایی که طراحی وب سایت پزشکی دارد می تواند بسیار جالب توجه باشد. به جرات می توان گفت که امروزه بیش از 80 درصد مردم مخصوصاً افرادی که سطح تحصیلات آکادمیک دارند اطلاعات پزشکی خود را به صورت آنلاین و از طریق وب سایت های پزشکی به دست می آورند. این بدان معنا است که بیماران فعلی و آینده شما در حال حاضر آنلاین هستند و به دنبال اطلاعات پزشکی می گردند. به احتمال زیاد آن ها در گوگل و سایر موتورهای جستجو به دنبال مطالب پزشکی مورد نظر در سایت شما هستند. بنابراین طراحی سایت پزشکی که اطلاعات علمی و به روز داشته باشد تا بیماران بتوانند به صورت آنلاین به مطالعه مطالب مورد نظر خود بپردازند، می تواند در تایید وجه علمی و اعتبار شما تاثیر چشمگیری داشته باشد.

همچنین یک سایت پزشکی می تواند ساعات کار شما را در اختیار بیماران قرار دهد. بنابراین از تعداد مراجعه حضوری بیماران در مطب جهت دریافت نوبت کاسته خواهد شد. اهمیت دیگر سایت پزشکی در این است که می توانند بیماران به صورت آنلاین نوبت بگیرند. با طراحی سایت پزشکی، پزشکان می توانند بیوگرافی کامل خود که شامل رزومه، گواهینامه های پزشکی، تجارب، سوابق و ... است را در سایت قرار دهند تا مراجعه کنندگان به سایت، آن ها را مطالعه کرده و با تخصص و مهارت های پزشکی که می خواهند به او مراجعه کنند بیشتر آشنا شوند. همچنین یک سایت پزشکی بهترین مکان برای قرار دادن نمونه کارهای پزشکی است. برای مثال یک پزشک جراحی زیبایی می تواند عکس های قبل از عمل زیبایی و بعد از عمل زیبایی را برای مقایسه در سایت قرار دهد تا مراجعه کنندگان به سایت بتوانند نمونه کارها را مشاهده کرده و در انتخاب پزشک خود برای جراحی زیبایی بهتر و راحت تر تصمیم بگیرند. 
از دیگر مواردی که می توان در سایت قرار داد و نشان دهنده اهمیت طراحی سایت پزشکی است، این مورد می باشد که شما به عنوان یک پزشک می توانید روند درمان را به صورت ویدیو در سایت قرار دهید تا مخاطبان و بیماران شما بتوانند آن را مشاهده کنند. همچنین یک سایت پزشکی می تواند در افزایش بهره وری و کم شدن خطای نیروی انسانی موثر واقع شود. به کمک یک سایت پزشکی می توان به راحتی هرچه تمام تر بیماران جدید را ارجاع داد. 

 

اهمیت داشتن وب سایت پزشکی

 

امکانات و خدماتی که برای طراحی وب سایت ویژه پزشکان ضروریست!

طراحی سایت پزشکی برای مطب، درمانگاه، بیمارستان، کلینیک و... نیاز به این دارد که شما یک سری امکانات و خدمات خاصی را که می توان از طریق اینترنت در اختیار بیماران و سایر مخاطبان سایت های پزشکی قرار داد، برای سایت در نظر بگیرید. برای مثال درج شماره تماس، لیست پزشکان، تخصص ها، روزها و ساعات مراجعه و خدمات رسانی، امکان نوبت دهی آنلاین، امکان تشکیل پرونده به صورت اینترنتی و سایر سرویس های مورد نیاز بیماران از جمله امکاناتی است که در طراحی سایت پزشکان باید به آنها توجه ویژه داشت. 
همچنین ایجاد صفحه ای برای قرار دادن رزومه پزشک و یا پزشکان در سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. در این صفحه می توان به معرفی تخصص، درجه و فوق تخصص و همچنین سوابق دانشگاهی و علمی، مقالات علمی که در مجلات معتبر به چاپ رسیده است و ... اشاره کرد. همچنین ایجاد صفحه ای برای معرفی دستاوردهای پزشکان می تواند بسیار مناسب باشد. 
از دیگر امکانات و خدماتی که می توان در طراحی سایت پزشکی در نظر گرفت می توان به طراحی بخشی برای قرار دادن اطلاعات و اخبار به روز پزشکی، مقاله های معتبر علمی اشاره کرد. همانطور که می دانید بسیاری از مراجعه کنندگان به سایت های پزشکی به دنبال پاسخ سوال های پزشکی خود هستند. تعداد زیادی از این سوال ها هم به گونه ای است که در بین افراد زیادی مشترک است؛ بنابراین یکی از خدماتی که در سایت پزشکی می توان قرار داد بخش پرسش و پاسخ به سوال های پرتکرار و متداول می باشد. در این بخش می توان به سوالات رایج بیماران و مخاطبان سایت مانند بیمه های طرف قرارداد، خدمات بیمه ای و ... پاسخ داد. 
اگر طراحی سایت پزشکان برای یک مرکز درمانی یا کلینیک است، بهتر است بخشی از سایت را به منظور معرفی تجهیزات موجود در درمانگاه به صورت فیلم یا عکس در نظر بگیرید تا مراجعه کنندگان به سایت شما بتوانند با کیفیت خدمات و تجهیزات مرکز پزشکی شما آشنا شوند. 
از دیگر امکاناتی که می توان در طراحی سایت پزشکی در نظر گرفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت بسیار خوب ارسال پیام به بیماران به صورت آنلاین در سایت ایجاد شود.
  • قابلیت  ثبت نوبت و نوبت دهی آنلاین در سایت وجود داشته باشد.
  • دارای قابلیت ثبت منشی برای هر پزشک باشد.
  • بتوان ظرفیت هر درمانگاه برای پزشک را مشخص کرد.
  • بتوان امکانی را ایجاد کرد که مراجعه کنندگان حق نوبت را به صورت آنلاین پرداخت کنند.
  • درج مقالات علمی به همراه تصاویر و ویدئوها آموزشی
  • دارای قابلیت مدیریت گزارش ها باشد و بتوان از تمام فعالیت های سایت پزشکی گزارش تهیه کرد.

 

عامل موفقیت سایت های پزشکی

 

انجام چه مراحل و راهکارهایی برای موفقیت سایت پزشکی احتیاج است؟

در طراحی سایت پزشکی باید تلاش شود که یک سایت جامع و کامل طراحی کنید. یکی از عواملی که می تواند در موفقیت سایت پزشکی تاثیر چشمگیری داشته باشد این است که کار کردن با سایت برای کاربران آسان باشد. یک سایت پزشکی هر چقدر هم کامل طراحی شده باشد اگر دارای رابط کاربری آسان نباشد ارزش چندانی نخواهد داشت. همچنین در طراحی سایت پزشکی سازگاری آن با موبایل را نیز باید در نظر گرفت. سایت باید به گونه ای طراحی شود که در تمامی دستگاه های هوشمند که دارای صفحه نمایش هستند و با مرورگر می توانند به اینترنت وصل شوند کارایی قابل قبولی داشته باشد. بسیاری از افراد از طریق موبایل و تبلت به بازدید از سایت ها می پردازند. 
از دیگر کارهایی که می توانید برای موفقیت یک سایت پزشکی که طراحی می کنید انجام دهید این است که شما باید به تولید محتوای سئو شده و با کیفیت اهمیت زیادی بدهید. بسیاری از پزشکان هستند که وقتی صحبت از طراحی سایت پزشکی می شود در ابتدا تمایل زیاد نشان می دهند اما به مرور با گذشت زمان سایت را به حال خود رها می کنند، در صورتی که برای موفقیت یک سایت پزشکی شما باید همواره اطلاعات به روز در آن قرار دهید. این اطلاعات می تواند شامل متن، عکس، فیلم و ... باشد. بنابراین تولید محتوای سئو شده به صورت متنی، صوتی، تصویری و ... می تواند عامل موثری در موفقیت وب سایت پزشکی شما باشد. 
طراحی زیبا و جذاب سایت نیز در موفقیت آن نقش بسیار زیادی دارد. سعی کنید در طراحی سایت پزشکی از طراحی گرافیکی زیبا و چشمگیر استفاده کنید. ایجاد یک نرم افزار مدیریت محتوای قوی برای سایت پزشکی عامل دیگری است که باید به آن توجه ویژه داشت. کارکردن با نرم افزار مدیریت محتوا باید راحت باشد و بتوان با کمک آن به آسانی هرچه تمام تر محتوا را در سایت بارگذاری کرد و به ویرایش یا حذف محتوای خاصی اقدام نمود. محتوایی که در سایت پزشکی قرار داده می شود چون اکثراً محتوای علمی است، بنابراین باید از نظر اعتبار علمی در سطح بالایی باشد، هر مطلبی را که منبع آن نامعلوم است نمی توان در سایت بارگذاری کرد. توجه به این عوامل می تواند در موفقیت سایت پزشکی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. 

آیا ایجاد یک وب سایت به تنهایی می تواند برای موفقیت یک پزشک موثر باشد؟

جواب این سوال واضح است طراحی سایت پزشکی به تنهایی نمی تواند در موفقیت یک پزشک تاثیر داشته باشد. یک پزشک برای موفقیت باید دارای مهارت و تخصص کافی باشد. تجربه و میزان کاری که کرده است و کم بودن خطا و اشتباهات و نداشتن قصور پزشکی از جمله عواملی هستند که در موفقیت یک پزشک نقش گسترده ای دارند. یک سایت پزشکی می تواند به عنوان یک مکانی برای معرفی خدمات و تخصص های پزشک باشد. همچنین یک سایت پزشکی می تواند برای خدمات رسانی بهتر برای بیماران و تعامل بیشتر بین بیمار و پزشک موثر باشد. این پزشک است که با تخصص و مهارت خود و همچنین با اقدامات درمانی که انجام می دهد می تواند بیماران را درمان کرده و برای خود اعتبار و احترام کسب کند.

 

تعرفه و قیمت طراحی سایت پزشکی

 

 طراحی سایت پزشکی را به چه شرکتی بسپاریم؟

طراحی سایت پزشکی نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد. بنابراین باید به افرادی مراجعه کنیم که مهارت و تخصص کافی را داشته باشند. شرکت هایی که در این زمینه نمونه کارهای موفق دارند بهترین گزینه به منظور طراحی سایت پزشکی به شمار می روند. یک شرکت طراحی سایت باید بتواند از به روزترین متدهای برنامه نویسی و طراحی وب سایت استفاده کند. طراحی ظاهر گرافیکی سایت نیز اهمیت زیادی دارد. بنابراین باید شرکت دارای طراحان حرفه ای به منظور طراحی عناصر و جزئیات سایت باشد. شرکت طراحی سایت خوب شرکتی است که پشتیبانی کامل ارائه دهد و همچنین بعد از طراحی سایت در زمینه تولید محتوای سئو شده بتواند مشاوره لازم را در اختیار شما قرار داده و کاری کند که سایت پزشکی شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل و سایر موتور های جستجو باشد. یک شرکت خوب در زمینه طراحی سایت پزشکی باید بتواند مشاوره درست و اصولی را در طی جلسات مختلف برای رسیدن به نتیجه مطلوب و توجه به نظر شما به عنوان مالک سایت برگزار کند. 

تعرفه و قیمت طراحی سایت پزشکی

قیمت طراحی سایت پزشکی به عوامل متعددی بستگی دارد. این که شما بخواهید سایت را با استفاده از نرم افزارهای متن باز مانند سیستم های مدیریت محتوای جوملا و یا وردپرس طراحی کنید، مطمئناً هزینه کمتری نسبت به طراحی تمام قسمت ها و جزئیات سایت از ابتدا خواهد داشت. زیرا در طراحی سفارشی باید همه چیز از ابتدا کد نویسی شود و این کار نیاز به متخصصان حرفه ای دارد و زمان زیادی می برد. بنابراین هزینه طراحی سایت به صورت سفارشی بسیار زیاد است. همچین عناصر گرافیکی که برای سایت طراحی می شود هزینه های خاص خود را می طلبد زیرا نیاز است که از یک گرافیک کار حرفه ای برای انجام این کار کمک بگیرید که برای شما هزینه هایی در پی خواهد داشت. از دیگر عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت پزشکی می توان به انتخاب زبان برنامه نویسی، سئو و بهینه سازی سایت، طراحی بخش های گرافیکی به صورت سفارشی، اعتبار شرکت طراحی سایت و ... اشاره کرد. 

 

سوالات متداول

چرا داشتن وب سایت پزشکی مهم است؟

تعرفه و قیمت طراحی سایت پزشکی چقدر است؟

اصلی ترین امکانات در ساخت سایت پزشکی کدامند؟

یک سایت پزشکی خوب و موفق چه ویژگی هایی دارد؟

برای درخواست مشاوره و پیشنهاد همکاری با شرکت برکه میتوانید از طریق فرم مشاوره با ما در تماس باشید.

فرم مشاوره